Paliativni_pece

3.8.2 Paliativní péče v nemocnicích

3.8.2 Paliativní péče v nemocnicích
 
  
Ačkoli mnoho umírajících stráví v posledních měsících života většinu času doma, během této doby mohou být přijati do nemocnice jako řádní pacienti nebo ji navštěvovat jako ambulantní či denní pacienti. Nemocní rakovinou mohou být pod lékařským dohledem onkologického nebo radioterapeutického týmu, který je léčil během akutních fází choroby. Umírající mohou být rovněž v péči řady jiných specialistů, zejména všeobecných lékařů nebo chirurgů.
 
Nemocniční týmy paliativní péče někdy známé jako podpůrné týmy nebo týmy pro kontrolu symptomů, mohou zahrnovat všechny nebo některé z následujících členů personálu: lékaře (onkology, odborníka pro paliativní péči nebo všeobecné lékaře), sociální pracovníky, ošetřovatelé a duchovní.
 
Ačkoli byla snaha, aby zařízení terciární zdravotní péče měla, zvláště na specializovaných onkologických odděleních, i nějakou koncepci paliativní péče, jejich primárním cílem zůstává léčba a k tomuto cíli směruje i práce týmů zdravotní péče. Smrt pacienta se zde stále pokládá za lékařské selhání, a proto přítomnost skupiny lidí, kteří usilují o dobrou smrt pacientů, může být pro ostatní iritující. To může být částečným vysvětlením, proč jsou týmy paliativní péče často marginalizovány, což dokládá i jejich umístnění ve špatně přístupných nebo nevhodných částech nemocničního areálu.